ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ

Період з 1917 по 1991 р.

 

 ДЕМЬОХІН ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ

 

[1955-2018]  
державний діяч

Демьохін Володимир Анатолійович народився 6 серпня 1955 р. в місті Вільнюсі (Литва). Після закінчення вільнюської середньої школи № 17 у 1972 р. вступив до Вільнюського вищого командного училища радіоелектроніки Протиповітряної оборони (ВВКУРЕ ППО). Пройшов шлях від курсанта до полковника.
Саме в армії пройшов справжню школу життя, отримав неабиякий досвід роботи в колективі, вміння рахуватися з обставинами, необхідністю, характерами людей і вимогами справи.
У грудні 1985 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук у Московському науково-дослідному інституті приладової автоматики. Має 55 наукових праць, у тому числі - 24 авторських свідоцтва на винаходи.
Після звільнення з лав Збройних сил України у вересні 1992 р. пізнав усі проблеми колишніх військовослужбовців - без власного житла, мешкаючи з дружиною та двома дітьми в кімнаті гуртожитку, розпочав життя фактично з чистого аркуша. Освіта, досвід, неабиякі організаторські здібності, яскраво виражені лідерські якості допомогли йому організувати власну справу, разом з колегами розвинути і вдосконалити її.
Відтак, ставши членом парламенту, йому було нескладно одразу знайти своє місце у відповідальній системі законодавчої влади.
Серед внесених депутатом законопроєктів більшість таких, що безпосередньо торкалися гострих проблем і нагальних життєвих інтересів громадян України. Зокрема, у вересні 2003 р. у Верховну Раду було подано проєкт Закону України "Про повернення грошових заощаджень громадян України за рахунок надходження коштів від приватизації державного майна". Він не міг змиритися з тією ситуацією, що склалась у державі, за якої відповідно до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (прийнятий у 1997 р.) загальна сума компенсації заощаджень складала 131, 96 млрд грн., але до 2003 р. загалом було виплачено лише близько 955 млн грн. (тобто менше 1 % від задекларованої суми). Зважаючи на співвідношення загального потенціалу приватизації з загальною сумою боргу по вкладах, Володимир Анатолійович запропонував прискорити темпи виплат компенсацій по знецінених грошових заощадженнях громадян України за рахунок залучення конкретного джерела надходження коштів до Державного бюджету України - коштів від приватизації державного майна. Такий підхід цілком соціально ефективний ще й з тієї причини, що до 2008 р. планувалося в основному завершити грошовий етап приватизації. Саме до цього часу держава мала б розрахуватися з переважною більшістю постраждалих громадян (середній вік котрих, як відомо, перевищує 55 років).
У листопаді 2003 р. В. А. Демьохін подав до Верховної Ради України законопроєкт "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про заходи щодо державної підтримки суднобудівної промисловості в Україні" шляхом продовження дії норм даного Закону до 2011 р. Цей законопроєкт було не просто прийнято парламентом, а й подолано вето Президента України. Тобто народні депутати фактично двічі підтримали необхідність продовжити до 2011 року дію норм законодавства, якими встановлено певну економічну підтримку для суднобудівної промисловості. Цей документ, безперечно, був дуже важливим для Херсонщини, яка має великий суднобудівний та судноремонтний потенціал. Зокрема, в ньому передбачалося пролонгувати щодо суднобудівних підприємств дію основних норм Закону України "Про заходи щодо державної підтримки суднобудівної промисловості в Україні" шляхом не справляння ввізного мита і звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення (пересилання) матеріалів, обладнання комплектуючих, які використовуються для будівництва (ремонту) суден та інших плавальних засобів, звільнення від сплати земельного податку, захисту авансових платежів від безспірного списання тощо.
Доволі значні кроки вдалося зробити Володимиру Анатолійовичу на шляху втілення головної тези передвиборчої програми - соціального захисту мешканців Херсонщини. До цього напрямку депутатської роботи сміливо можна віднести сприяння у забезпеченні медичних закладів області додатковим медичним та діагностичним обладнанням, в обладнанні додаткових комп´ютерних класів, іншу допомогу закладам освіти та культури, безпосередню допомогу як окремим виборцям так і цілим підприємствам, населеним пунктам.
В. А. Демьохін. був одним з ініціаторів створення Українського Фонду гарантій військовослужбовців і ветеранів Збройних сил України. 2006 - липень 2010 року - голова Херсонської обласної ради. З червня 2010 по жовтень 2014 року  - голова Державної служби експортного контролю України. Нагороджений орденами «За заслуги» III ступеня, Pівнoaпocтoльнoгo князя Bолодимиpa, почесною грамотою Верховної Ради України.

Помер 25 лютого 2018 року в м. Херсоні.

Календар подій

     1 23
4 5678910
1112 13 14 151617
18 19 2021222324
25262728 29 3031